Jakie obiektywy na wesele?

Wybór obiektywów na wesele stanowi spory problem dla początkujących fotografów. Jak sobie poradzić z tym zadaniem? Jakie obiektywy mogą okazać się dobre na tego typu wydarzeniach? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą ułatwić Ci zadanie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Jakie obiektywy mamy do wyboru?

Wystarczy zrobić małe rozeznanie w zagadnieniu, by zauważyć, że producenci i dystrybutorzy zapewniają nam dostęp do bardzo szerokiego wyboru obiektywów. Poszczególne z nich różnią się ceną i wyglądem, ale nie tylko. Warto też mieć na uwadze, że wszystkie obiektywy mogą mieć też różne parametry i jakość. Choć nie brakuje solidnych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w fotografii ślubnej, to dostępne są również takie, których jakość może budzić wątpliwości. Jeśli zatem przyjdzie wybrać coś dla siebie, to lepiej zabrać się do tego rozważniej.

Czym się kierować przy wyborze obiektywów na wesele?

Całe szczęście jest kilka aspektów, na które wystarczy zwrócić uwagę, a wybór może przebiec o wiele sprawniej. Przede wszystkim mowa tutaj o ogniskowej, bo choć do wyboru mamy rozwiązania zróżnicowane pod tym względem, to nie wszystkie nadają się do robienia zdjęć na przyjęciu weselnym. Kategorycznie odradza się branie pod uwagę obiektywów z długimi ogniskowymi, czy z obiektywów ultra-szerokokątnych.

Za to dobrym wyborem mogą okazać się obiektywy ze zmienną ogniskową, czy obiektywy stało ogniskowe. Nie zapominajmy także zwracać uwagi na dokładne parametry obiektywów, czy na to, kto nam je oferuje. Godne uwagi zawsze pozostają oferty pochodzące z bezpiecznego źródła, a więc z profesjonalnych sklepów ze sprzętem fotograficznym, więc fotograf ślubny właśnie na takich powinien się skupiać.

Jakie obiektywy wykorzystać na weselu?

Na pewno nikt nie będzie zawiedziony, gdy wybór padnie na obiektywy stało ogniskowe, ponieważ to właśnie one cieszą się dużym uznaniem wśród fachowców. Do tego warto brać pod uwagę obiektywy z zoomem 24-70 mm ze stałym światłem 2.8, czy obiektywy ze stałą ogniskową 50 mm ze światłem 1.4.