Organizacja rustykalnego wesela w stodole

wesele w stodole

Moda na rustykalne wesela trwa w najlepsze. Jednak organizacja wesela w takim stylu nie zawsze przebiega tak sprawnie, jak byśmy tego chcieli. Jak ułatwić sobie zadanie? Jak przebrnąć przez organizację rustykalnego wesela w stodole? Nasz tekst może okazać się źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Organizacja rustykalnego wesela, czyli jakiego?

Na początek warto ustalić, o jakim dokładnie stylu wesela mowa. Co skrywa się pod pojęciem rustykalnego wesela? Jeśli myślimy o organizacji wesela w rustykalnym stylu, to z pewnością będzie to przyjęcie nawiązujące do sielskiego życia, blisko natury i wsi. Charakterystycznymi cechami dla tego stylu wesela jest prostota, delikatność i naturalność.

Nie ma tutaj miejsca na sztuczną atmosferę, przepych, czy bardzo eleganckie stroje. Rustykalne przyjęcia weselne są bardzo radosne, klimatyczne i najczęściej odbywają się w gronie najbliższych. Idealnym miejscem na ich organizację okazuje się właśnie stodoła, wiejska chata, czy nawet miejsce, które jest z dala od miejskiego zgiełku. Dobrym przykładem jest stodoła weselna Folwark Ruchenka.

Organizacja rustykalnego wesela a wybór stodoły

Jeśli zdecydujemy się na organizację wesela w rustykalnym stylu, to na pewno trzeba będzie zmierzyć się z wyborem odpowiedniego miejsca. Na pierwszy rzut oka można uznać, że do wyboru wcale nie będzie tak wiele stodół, ale rosnące zainteresowanie wesela w stylu sielskim, boho, czy właśnie rustykalnym sprawiło, że takich miejsc pojawia się znacznie więcej. Oczywiście to wcale nie oznacza, że każde będzie dla nas odpowiednie.

Wybierając stodołę na wesele Folwark Wąsowo to dobry przykład, weźmy pod uwagę, jaki klimat w niej pasuje, jak również to, czy jest przystosowana do ilości osób, które planujemy zaprosić na wesele. Poza tym warto, by stodoła była zlokalizowana blisko kościoła, w którym odbędzie się ślub, ponieważ w ten sposób zapewnimy sobie szybki dojazd na przyjęcie weselne.

Organizacja rustykalnego wesela w stodole – o czym jeszcze pamiętać?

Organizując rustykalne wesele w stodole, nie możemy też zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. W stodole powinny pojawić się naturalne i zarazem proste dekoracje, w tym na przykład owoce i warzywa, ale nie tylko. Dobrym wyborem będą również polne kwiaty. Pięknym miejscem tego typu jest np. Osada Młyńska wesele tam zorganizowane będzie iście epickie!