Punkty planu dnia ślubu, o których nie możesz zapomnieć planując swój wymarzony dzień

Chyba nie ma osoby, która by nie chciała, by jej dzień ślubu był idealny. Najwięcej uwagi do szczegółów przywiązują oczywiście panie, ponieważ pragną, by tego dnia wszystko było dopięte na ostatnio guzik. Dlatego często przygotowują plan ślubny, by tego dnia o niczym nie zapomnieć. Czego nie powinno zabraknąć na takim planie ślubnym? Jakie punkty powinny się na nim znaleźć? Odpowiadamy!

Dekoracja kościoła/sali weselnej

Przede wszystkim należy dopilnować tego, by zarówno kościół, jak i sala weselna była gotowa na czas. Dlatego warto wcześniej dopytać w poszczególnych miejscach, jak wyglądają przygotowania. Czy są osoby odpowiedzialne za dekoracje kościoła/sali weselnej, czy też trzeba zająć się tym we własnym zakresie. Jeśli takie zadanie spadnie na nas, to warto zlecić komuś z bliskich, by zajęli się tym za nas, ponieważ my będziemy mieli wiele innych zadań do wykonania. To krytyczna sprawa do odhaczenia w naszym harmonogramie dnia ślubu. Pamiętaj by Twój plan dnia ślubu zawierał przygotowanie sali weselnej.

Dostawa tortu na miejsce wesela

Sale weselne współpracują z cukierniami, więc we własnym zakresie mogą zapewnić tort. Jednak wielu z nas ma swoje ulubione cukiernie i pragnie, by to właśnie one zajęły się przygotowaniem tortu na ten wyjątkowy dzień. Jeśli w takim razie postawimy na dostawę tortu na miejsce wesela, to lepiej dopilnować szczegółów i ustalić, kto dostarczy tort i w jakich godzinach. Dzięki temu osoby prowadzące salę weselną będą wiedzieli, kiedy spodziewać się dostawy i przygotują na ten czas chłodnię.

Przygotowanie samochodu ślubnego

Niezależnie od tego, czy wynajmujemy samochód na swój ślub, czy też planujemy jechać swoim pojazdem, to zawsze trzeba zająć się jego przygotowaniem. Przede wszystkim warto dopilnować, by dostarczony nam pojazd był czysty i udekorowany adekwatnie do danej okoliczności.

Przygotowania panny młodej/pana młodego

Sam etap przygotowań państwa młodych bywa czasochłonny, szczególnie w przypadku pań. Dlatego tak ważne jest, by wygospodarować na każdy z nich odpowiednią ilość czasu. Co więcej, nie należy umawiać się z fryzjerką i makijażystką na jedną godzinę, bo ostatecznie możemy sprawić, że przygotowania będą o wiele trudniejsze, niż się wydawało.

Dostawa bukietów, butonierek i dodatków

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze zadbać o dostawę bukietów, butonierek i dodatków kwiatowych. Niektórzy decydują się na odbiór kwiatów z samego rana, lecz nie jest to dobrą decyzją, ponieważ w ten sposób możemy sprawić, że nie wytrwają do końca dnia. Pod okiem doświadczonej florystki będą bezpieczniejsze, więc warto pomyśleć o ich odbiorze na około 2 godziny przed planowanym wydarzeniem.