Ślub w Warszawie

Decyzja o zawarciu związku małżeńskiego jest kierowana zarówno aspektem religijnym i wierzeniami, jak i okolicznościami, które mogą się zdarzyć podczas planowania ślubu. Nie zawsze ślub kościelny jest możliwy, a cywilny może odbyć się w zaplanowanym przez siebie terminie.

Niektórzy będą usatysfakcjonowani ślubem humanistycznym, a ślub plenerowy w Warszawie może być ładnym rozpoczęciem większej uroczystości. Bez względu na jaki rodzaj ślubu w Warszawie Para Młoda się zdecyduje, warto poznać każdy z nich i wybrać ten najlepszy dla siebie. Jakie rodzaje ślubów mają do dyspozycji narzeczeni biorąc ślub w Warszawie? Co się kryje pod każdym z nich i czym się charakteryzują?

Cywilny ślub w Warszawie

Ślub cywilny w Warszawie może mieć dwa znaczenia. Może odbywać się w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w plenerze. Para Młoda decydując się na ślub cywilny w Warszawie, musi wcześniej załatwić wiele formalności z tym związanych. W związku z faktem, że ślub cywilny realizowany miałby być w stolicy, oczekiwanie na decyzję i termin jest tu dłuższy niż w innych miastach w Polsce. Para Młoda musi zgromadzić odpowiednie dokumenty i złożyć wniosek do urzędu, aby uzyskać pozytywne potwierdzenie decyzji o planowanym ślubie we wnioskowanym terminie. Niezbędne będą do tego: dowód tożsamości, uiszczenie opłaty skarbowej, skrócony akt urodzenia. Osoby rozwiedzione muszą złożyć dodatkowo akt małżeństwa z dowodem o dokonaniu rozwodu, natomiast wdowcy – akt zgonu współmłżonka. Natomiast po stronie cudzoziemców, pozostaje złożenie tych samych wymaganych dokumentów przetłumaczonych na język polski.

Kiedy dokumenty są skompletowane, pozostaje wybór odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego, których jest w Warszawie aż 15 – po jednym w każdej dzielnicy. Wybór nie musi być jednak zobligowany miejscem zamieszkania. Podejmując decyzję lepiej kierować się wyborem miejsca na wesele, do którego będzie można dojechać w najbliższy możliwy sposób.

Kościelny ślub w Warszawie

Decydując się na Ślub kościelny w Warszawie, największym dylematem jest pytanie – w którym kościele wziąć ślub w Warszawie? Stworzyliśmy dla Ciebie listę najciekawszych miejsc na ślub kościelny w Stolicy: najpiękniejsze kościoły na ślub w Warszawie. Tak wiele fascynującej architektury sakralnej mieści się w stolicy, że marzenie o tym jednym wybranym kościele może być trudne do zrealizowania – głównie przez zamówione już terminy. Czynnikiem decydującym jest zawsze parafia, do której się należy. Natomiast, nic nie stoi na przeszkodzie by ślub mógł odbyć się w innej parafii. Czy w jednym czy w drugim przypadku, wystarczy 3 miesiące przed datą planowanego ślubu udać się do kościoła i rozpocząć nauki przedmałżeńskie. Jest to także czas uznawany przez Kodeks Prawa Kanonicznego za odpowiedni do sporządzenia dokumentów i ogłoszenia zapowiedzi ślubnych. Pamiętaj że decydując się na ślub kościelny obowiązkowe staną się nauki przedmałżeńskie w Warszawie. Najchętniej wybieranym kościołem na realizację ślubu w Warszawie jest Kościół św. Anny.

Śluby w plenerze Warszawa – możliwości i miejsca

Śluby w plenerze Warszawa mogą być realizowane w formie ślubu cywilnego plenerowego lub ślubu humanistycznego w plenerze. Wybierając na swoją ceremonię ślub plenerowy, należy przede wszystkim kierować się miejscem, w którym zostanie zrealizowany. W przeciwieństwie do innych opcji, ta forma jest realizowana pod gołym niebem. Aby kwestie formalne zostały spełnione, niezbędne jest miejsce, w którym ślub w plenerze może się odbyć. Wiele miejsc hotelowych, dworków, restauracji i pensjonatów, organizuje śluby w plenerze, ze względu na kompleksowość rozwiązania i często bardzo urokliwe miejsca wokół swoich budynków. W woj. mazowieckim, w Warszawie i na jego obrzeżach, znaleźć można fascynujące stodoły, folwarki, hotele i agroturystykę, gdzie ślub w plenerze nabierze urokliwego i zupełnie innego znaczenia, niż ceremonie realizowane w budynkach urzędu stanu cywilnego.

Ślub humanistyczny Warszawa

Ślub humanistyczny Warszawa, to porozumienie dotyczące wejścia na wspólną drogę życia. Jak mówi definicja, “Ślub humanistyczny to jedna z form zawarcia małżeństwa zastępująca ceremonię religijną”. To forma, w której Pary nie chcą wiązać się na zasadzie przysięgi powiązanej z wiarą, ani przysięgi powiązanej z prawem. Ślub humanistyczny umożliwia realizację indywidualnej oprawy ślubnej, bez narzuconych z góry zasad. Ta forma nie daje jednak skutków prawnych, a jedynie aspekt symboliczny. Pary Młode, mimo, że związują się w niepowtarzalny sposób i podkreślają to uroczystością, nadal są względem siebie wolni prawnie i religijnie. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, ze względu na możliwość zawarcia ślubu przez rozwodników, ateistów, pary różnowyznaniowe, pary o tej samej płci lub o odmiennej narodowości. Miejsce ślubu jest dowolne, a wybór stoi tylko i wyłącznie po stronie Młodej Pary.

Ślub Warszawa

Wybraliście rodzaj ślubu jaki chcecie mieć w Warszawie. Czas na dalsze kroki organizacji ślubu. Tu znajdziesz m.in.: harmonogram przygotowań ślubnych czyli wszystko o organizacji ślubu krok po kroku.