Wesele w stodole – wady i zalety takiego rozwiązania

Wesele w stodole ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jakie są zalety takiego rozwiązania? A co z wadami? Czy wesele w stole ma jakieś słabe strony? Odpowiadamy!

Wesele w stodole – zalety

Do największych zalet wesela w stodole można zaliczyć oryginalność i szansę na organizację przyjęcia innego niż wszystkie. Owszem współczesne sale weselne starają się sprostać oczekiwaniom młodych i dają wiele możliwości na to, by dostosować ich wygląd do charakteru przyjęcia weselnego, ale i tak nadal mamy do czynienia z miejscami, które wygląda bardzo podobnie. Jeśli zatem marzy nam się wesele w oryginalnej sali, która będzie budzić ciepłe wspomnienia, to zdecydowanie stodoła będzie strzałem w dziesiątkę.

Nie sposób pominąć również tego, że stodoły najczęściej znajdują się wśród pięknej przyrody. Otaczają je lasy, pola, a czasami nawet rzeki, czy jeziora. Jeśli zatem marzy nam się sielski i spokojny klimat, który przy okazji zapewni szansę na odpoczynek i ucieczkę od zgiełku miasta, to wesele w stodole warto brać pod uwagę. Do tego taki krajobraz daje nam wiele możliwości na organizację sesji ślubnej, więc jeśli postawimy na usługi odpowiedniego fotografa, to możemy być pewni, że będzie potrafił wykorzystać walory wybranego przez nas miejsca.

Organizacja wesela w stodole daje też większą swobodę, ponieważ w takim miejscach zwykle panuje o wiele luźniejsza atmosfera niż w pałacach, eleganckich salach weselnych, czy w profesjonalnych hotelach. Jeśli zatem marzy nam się trochę luzu, to wesele w stodole nam je zapewni.

Wesele w stodole – wady

Pomimo licznych zalet, nie obejdzie się bez wad. O czym dokładnie mowa? Musimy liczyć się z tym, że stodoła nie sprawdzi się w organizacji każdego przyjęcia. Będzie to dobry wybór na wesele rustykalne, boho, czy sielskie. Niestety jeśli marzy nam się eleganckie przyjęcie weselne, czyli w stylu glamour, to już trzeba będzie rozejrzeć się za innym miejscem. Do tego musimy pamiętać, że nie każdy gość może pochwalić nasz pomysł, więc warto dobrze się zastanowić, czy nie ograniczyć się do wesela w wąskim gronie.

Jak wiać zalety organizacji wesela w stodole znacząco przeważają nad wadami dlatego serdecznie zachęcamy do organizacji tego typu uroczystości!